כך תכינו עם הילדים יצירות במהלך הטיסה או הנסיעה

גרפוס

החלטתם לטוס עם הילדים לחו"ל? מתלבטים איך להעסיק אותם בזמן הטיסה או הנסיעה? הגעתם בדיוק למקום הנכון. במדריך הבא נציג בפניכם טכניקות מצוינות אשר יאפשרו לכם להעסיק את הילדים ולהעביר את הנסיעה במהירות.

איך ליצור עם הילדים במהלך הטיסה או הנסיעה?

הורים אשר מחליטים לקחת את הילדים לחופשה לחו"ל נתקלים באתגר משמעותי: איך להעסיק את הילדים מלאי האנרגיה? ובכן, באמצעות יצירות אישיות אותן ניתן להכין במהלך הטיסה או הנסיעה. מדובר בפעילות אשר לא רק מעסיקה את הילדים אלא גם נותנת פתח ליצירתיות וגמישות, תכונות אשר חשובות מאוד להתפתחות של הילדים. כל שעליכם לעשות הוא ליצור קשר עם חנות יצירה אשר מתמחה באספקה של חומרי יצירה, באמצעותם תוכלו להכין עם הילדים סיפור מעוצב. ערכת צביעה, מכחולים, בלוק בריסטול, צבעי גואש, עפרונות, צבעי שעווה וחומרי יצירה נוספים יאפשרו לכם לספק לילדים סביבה נעימה בזמן הטיסה והנסיעה,  ואת כל זה תמצאו בגרפוס, חנות אשר מאפשרת לכם לבצע רכישה מהירה של מגוון חומרי יצירה לקראת הנסיעה, במסגרת הצעת מחיר נוחה ומשתלמת.

גרפוס

השמיים הם הגבול: תנו דרור לדמיון

לפני שאתם מתחילים בפעילות, שוחחו עם הילדים והתחילו לבנות איתם סיפור. זו ההזדמנות לספק לילדים אפשרות לתת דרור לדמיון ולחשוב על דמויות אותם הם הגו, ובהתאם לכך להתחיל לכתוב את הסיפור. לאחר שיש לכם סיפור ניתן לחלק לכל ילד ציוד יצירה אותו רכשתם מבעוד מועד, ולהתחיל בעבודה. במידה ומדובר בילדים קטנים (גילאי 3-5) יש לפקח על תהליך היצירה בכדי למנוע מצב שאחד הילדים מכניס את חומרי היצירה לפה. כדי להקל על הילדים בתהליך מומלץ לקחת חלק פעיל וליצור בעצמכם את הסיפור, כך שלמעשה אתם מנצלים את הזמן של הטיסה/נסיעה לזמן איכות מזוקק וכיפי עם הילדים. הצעה נוספת היא להיעזר בחוברות צביעה ייחודיות, ובאמצעותן ליצור מעין סיפור בהמשכים – גם מהנה, גם חווייתי וגם משפר יכולות קוגניטיביות וחשיבה יצירתית.

איך ניתן להתאים את הסיפור לילדים לסוג הנסיעה?

כאשר טסים בחגים עם המשפחה, טכניקה מצוינת לצורך חיבור הילדים לסיפור ולפעילות עצמה היא באמצעות התאמה לסוג הנסיעה. אם אתם נוסעים לדוגמא לבית מלון מפנק עם בריכה, תוכלו ליצור סיפור אשר משלב את החשיבות של שימוש בקרם הגנה, משקפי שמש וכובע. הילדים יכולים לצייר בעצמם באמצעות גיר או צבע את התיק שלהם לבריכה, ובכך ליצור הלכה למעשה את סיפור הטיול באופן יצירתי ומקורי במיוחד. זכרו כי בסופו של דבר מדובר במזכרת אשר נשארת עם הילדים לעיתים למשך שנים ארוכות, ולכן הקפידו לבצע רכישה של חומרי יצירה מבעוד מועד. ביחד עם חומרי היצירה מומלץ להוסיף גם משחקים אשר יעבירו לילדים את הזמן במהלך הטיסה או הנסיעה. לסיכום, פעילות יצירתית אשר משלבת עבודה משותפת שלכם עם הילדים היא הדרך הטובה ביותר ליצור זיכרונות כמו גם תוצרים סנטימנטליים ומיוחדים.