טיול אופנועים בהודו: מסע קסום שלא תרצו לוותר עליו

טיול אופנועים בהודו

הודו היא בלי שום ספק אחת המדינות הקסומות, היפות והעשירות ביותר מבחינה תרבותית וזה בהחלט לא מפליא שהיא מושכת אליה מדי שנה אלפי מטיילים מרחבי העולם כולו ובפרט מישראל. יחד עם זאת, יש משהו מאתגר בהחלט בטיול בהודו, שכן מדובר במדינה ענקית עם מאות אזורים שונים ונקודות שלא כדאי להפסיד, וזה בהחלט יכול להיות מבלבל עבור מי שיש לו זמן קצוב ורוצה לראות ולחוות כמה שיותר. אפשרות מעולה לרוכבי האופנועים מבינינו היא טיול רכוב בהודו על אופנוע, מסע שמאפשר לחצות את היבשת מקצה לקצה ובעיקר נותן אפשרות לניידות ומשחק גדול של מסלולים שונים. בואו ננסה להבין מדוע מדובר באפשרות המושלמת עבור טיילים שגם מתמחים ברכיבה על אופנוע.

למי כדאי לעשות את זה?

למרבה הצער, תיירים רבים ובעיקר ישראלים חושבים שמדובר בעניין פשוט שמתאים לכל אחד, אפילו לכאלו עם ניסיון מועט ברכיבה על אופנוע. האמת היא שזה ממש לא נכון. צריך לזכור שהתשתיות והכבישים בהודו הם רעועים למדי וכן שתרבות הנהיגה היא שונה ופראית ביותר, אפילו בהשוואה לתרבות הנהיגה הישראלית. כמו כן, לא מדובר על רכיבה קלילה וקצרה, אלא על מרחקים ארוכים במיוחד ולכן שיטת הטיול הזאת מומלצת אך ורק לרוכבי אופנוע מנוסים וותיקים. שימו לב שמעבר לניסיון ברכיבה, אתם חייבים גם לדעת לתפעל תקלות ולטפל באופנועים לפחות ברמה בסיסית, שכן תקלות מכניות זה לחלוטין משהו שיכול לקרות. אם יש לכם את הניסיון ובעיקר את התשוקה לרכיבה, אין הרבה מה להתלבט. תוכלו להוציא ויזה להודו אונליין בקלות, למצוא טיסות במחירים משתלמים ופשוט לחרוש את המדינה מופלאה הזאת על שני גלגלים בהקדם האפשרי.

איפה לטייל עם אופנוע בהודו?

ובכן, כמובן שמומלץ לנסות ולבקר בכמה ביותר מחוזות שונים, אבל רצוי להכיר קודם כל את תנאי הדרך במקומות השונים ולהתאים את הטיול שלכם כך. במרכז המדינה למשל, הדרכים הן מישוריות, מסודרות יותר ובאופן כללי נוחות הרבה יותר לנסיעה. לעומת זאת, הדרכים בצפון הן הרריות, אינן סלולות במרביתן ומזכירות שבילים בארץ המיועדים לרכבי ארבע על ארבע. כמו כן שימו לב כי בעונת המונסונים, הכבישים הופכים להיות חלקים ומסוכנים (באופן כללי מדובר באירוע מסוכן שגובה קורבנות) ועל כן עליכם להיערך עם אופנוע מתאים עם יכולת עבירות לדרכים כאלו. לפני כל יציאה לדרך עליכם להבין בדיוק מה כולל המסלול מפני שישנן דרכים שפשוט לא ניתן לעבור עם אופנוע ותצטרכו לחפש דרכים חלופיות.

איזה אופנוע לבחור?

בשלב הראשון, תצטרכו מן הסתם לרכוש אופנוע שישמש אתכם למסע בהודו. תוכלו לבחור מתוך מגוון רחב של דגמים בהודו, אבל אנו ממליצים במיוחד למתחילים, לבחור דווקא באופנוע הנפילד בולט 350. הסיבה לכך היא שמדובר באופנועים אמינים שיכולים בהחלט להתמודד גם עם האתגרים הקשוחים ביותר שמזמנות הדרכים בהודו ובכלל שהוא כל כך נפוץ, תוכלו למצוא חלקי חילוף ומומחים שיטפלו בו יחסית בקלות. שימו לב כי העלות הממוצעת שלו בהודו היא כחמש מאות דולרים, בלי קשר לשנת הייצור, ושאם תשמרו עליו טוב גם תוכלו למכור אותו במחיר דומה בסוף הטיול.

בשורה התחתונה

כל מי שעשה זאת יעיד כי טיול בהודו על אופנוע זו חוויה מיוחדת ושונה שלא משתווה לשיטות הטיול האחרות. יחד עם זאת, זה לא מומלץ לחסרי ניסיון ברכיבה ובטח שלא למי שרכיבה על כלי דו גלגלי היא לא בדומה. אם זה אכן דבר שמדבר אליכם, אנו ממליצים שלא לפספס את החוויה הכל כך שונה ומיוחדת הזו.