טיול לקיסריה

"אלי אלי, שלא יגמר לעולם", חוזרת מילות השיר 'הליכה לקיסריה' שנכתב על ידי חנה סנש, המתאר היסטוריה, רחש גלים חול וכל מה שמאפיין את העיר הקסומה הזאת.

אם אתם רוצים ליהנות מפיסת היסטוריה הקשורה אשר כוללת: נצרות, איסלאם ויהדות – כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להגיע אל קיסריה העתיקה אשר נמצאת ממש במרכז צפון הארץ, ואליה ניתן להגיע בנסיעה קלה תוך עליה על מחלף קיסריה  ומשם הגעה קלה אל העיר.

טיול לקיסריה

אז מה צריך לדעת על קיסריה? והיכן כדאי לטייל במקום?

קיסריה היא עיר רומית שנבנתה בשנת 22 לפני הספירה, תוך שאחד המלכים המפורסמים בעולם הורדוס בנה אותה והפך אותה לעיר נמל מפוארת ומרשימה.

העיר הייתה מבוצרת בתחילה והיא נבנתה על שפת הים כדי שהיא תשרת בעיקר ימאים ויורדי ים שהגיעו לאזור.

לפי ההיסטוריונים נמצא כי העיר תמיד תוארה כעיר יפיפייה, וכזאת שהייתה מקושטת בסמלי מלכות, תוך שהיא נוגעת לחוף המרהיב. במקום ניתן למצוא כיתוב עתיק, ושלל תיעוד אודות החיים במקום בו התגוררו שומרונים, יהודים ונוכרים.

אז איפה כדאי לטייל בקיסריה?

המצודה

את הטיול בקיסריה, אשר להתחיל בצידה בצפוני של המצודה בקיסריה, ר אשבה חומה גבוהה שנועדה להגן על העיר נגד פולשים. במקום שער כפול וענק וגשר מרשים שאפשר יכולות קרב עם צלפים בעת הצורך.

כאשר אתם נכנסים לעיר שימו לב כי אתם עוברים את כל המסלול, תוך בחינה של שלל מיצגים ארכאולוגים, תצפיות ושלל מוקדים שבהם ניתן לקבל הסברים על המקום.

ההיפודרום

כאשר אתם מגיעים לקיסריה שימו לב כי אתם פוקדים גם אתר ארכיאולוגי בשם ההיפודרום. מקום זה שימש בעבר לתחרויות שונות שחלקן אף מתוארות בסרט בן חור משנות 1959 שחלקו צולם במקום.

טיול לקיסריה

ארמונו של הורדוס

כפי שציינו: הורדוס הוא זה שהקים את קיסריה ולכן הוא לא פסח על בניית הרמון מפואר במיוחד במקום. בארמון הייתה בריכה פנימית ענקית, פסלים מרשימים וניתן לראות שרידים של הארמון במקום ולהבין את אורח חייו המפואר של המלך שכלל חיי הוד והדר, היללות ומסיבות.

שער הגן

הגיעו אל שער הגן אשר בו ניתן לראות שרידים של אומנות ועיצוב בסגנון הרומי. קיסריה היא אחת הערים שנראות כמו עיר עתיקה במיוחד ברומא והיא מקבילה בעיצוב שלה לעיצוב באמצעות ארכיטקטורה רומית משובחת. שימו לב למושבים במקום, לתיאטראות ולריצוף השיש המדהים.

נחל תנינים

הגיעו אל נחל תנינים שנמצא דרומית לקיבוץ מעגן מיכאל הנמצא באזור ותוגלו ליהנות ממראות של נחל הזורם ונשפך לים בתאטרליות מרשימה.

לסכום, אין פלא שהעיר קיסריה מתאימה למגוון מטיילים בין אם הם בני דת נצרות, איסלאם יהדות או כל דת שקשורה לכיבושים של המלך הורדוס ולהיסטוריה של העיר.

קיסירה מהווה טיול נפלא לא לשבת עם כל המשפחה וטיול רומנטי מושלם, כמו גם להליכה לקיסריה סתם כך, לניקוי הראש…