דרומה והלאה: מסלולי טיול מומלצים באזור הדרום

מתכננים לצאת להתאוורר ולאגור כוחות בדרום הארץ? במדריך זה נציג סקירה אודות מסלולי טיולים מומלצים באזור כך שתוכלו ליישם את המשפט  "קום והתהלך בארץ" ובמקרה שלנו אזור הדרום היפהפייה.

מסלולי טיולים באזור הדרום: שפע של אפשרויות

אזור הדרום נחשב לאחד האזורים המבוקשים ביותר לטיולים, ולא בכדי. למעשה, ניתן לאתר לא פחות מ 83 מסלולי טיול אשר מתאימים בעבור כולם – צעירים, מבוגרים, זוגות ומשפחות. אם אתם בדיוק מתכננים לצאת לטיול באזור, זה הזמן להכיר את מסלולי הטיולים המבוקשים והמומלצים, כך שתוכלו לצאת לטיול מושלם וחוויתי:

טיול מפטרה לאילת

אם אתם מתכננים טיול ורוצים חוויה מיוחדת, אחד המסלולים המומלצים הוא טיול לפטרה מאילת. מדובר בטיול המשלב הליכה רגילה בקניון מרהיב ביופיו בשם וואדי סיק מוסא וכן כניסה למקדש הקבורה שנחשב לאחד מפלאי עולם קדומים חזאנה, מקדש קבורה עתיק ועוצר נשימה. באזור מגוון רחב של מסלולי הליכה קצרים וארוכים וכן אפשרות לעצירה לארוחת צהריים באחת המסעדות המקומיות, כל זאת בליווי של מדריך צמוד. ניתן להוסיף לטיול אטרקציות בדמות טיול ג'יפים כמו גם רכיבה על סוסים, כאשר מדובר בטיול יום המתחיל לרוב בשעה 06:30 מאילת ומסתיים בשעות הערב.

דרומה והלאה מסלולי טיול מומלצים באזור הדרום

טיול בקניון האדום

כעשרים קילומטר צפונית לעיר אילת נמצא אחד האתרים היפים בדרום – הקניון האדום. תוכלו לבחור בין שני מסלולי טיול: מסלול הליכה קצר באורך של שעה הליכה וטיול ארוך של שלוש שעות. מומלץ שלא לפספס את תצפית חזקיהו הפונה לבקעת סיני, ונחשב לאחד מאתרי התצפית היפים באזור. נוסף לכך, ניתן להישאר ללילה בכניסה לחניון, ומומלץ להצטייד בכל הציוד המתאים לטיול בייחוד אם הוא כולל לינה בשטח. כאשר בתקופות מסוימות ניתן אפילו לראות את שביל החלב ללא שימוש בעזרים כמו טלסקופ.

טיול במכתש רמון

אחד האזורים המיוחדים באזור הדרום הוא ללא ספק מכתש רמון. את הטיול ניתן להתחיל במרכז המבקרים שפתוח בכל ימות השנה (מומלץ לבחון מראש את שעות הפעילות) ומשם להמשיך אל המנסרה, תופעה גאולגית נדירה ביותר. במסגרת הטיול ניתן לבחור מבין שני מסלולים: מסלול קצר של 1.5 קילומטר המסומן בירוק או מסלול של 2 ק"מ המסומן בצבע כחול. שימו לב בתקופת הקיץ חם מאוד לטיולים, ולכן מומלץ לבדוק את תחזית מזג האוויר ולהתאים את ההגעה כך שיהיה נעים ונוח לטייל במקום.

טיול במצדה

אחת החוויות הכיפיות ביותר באזור הדרום היא טיול במצדה ממש רגע לפני הזריחה. מדובר באחד האתרים האהובים ביותר על הישראלים, בשל ההיסטוריה של המקום, היופי עוצר הנשימה של המקום והאטרקציות שניתן למצוא שם, כמו החוויה האור-קולית. ניתן לטייל באזור הן באמצעות רכבל (חוויה בפני עצמה) או רגלית, כאשר הטיול עצמו מתאים במיוחד למשפחות עם ילדים. במקום גם מרכז מבקרים וכן אפשרות לקבלת סיור פרטי או קבוצתי, מתוך מטרה ללמוד על המקום ועל ההיסטוריה של המרד האחרון.