5 דברים שלא ידעתם על הנצרות

אם חשבתם לטייל באירופה, חשוב שתדעו כי אירופה היא אחת היבשות בהם ניתן למצוא שלל מדינות הנחשבות בעלות אופי נוצרי, בהן ניתן למצוא שלל כנסיות, פסלים ומוקדי נצרות  – כמו גם עלייה לרגל.

בארצות אלה ניתן למצוא שלל מבנים מרהיבים הקשורים לנצרות כמו גם תרבויות מעניינות ומוקדי תיירות נוצרים מגוונים.

אבל מה צריך לדעת על הנצרות? ואילו מדינות נוצריות אפשר לפקוד וליהנות בהן מחוויות תרבותיות מדהימות? כל המידע בהמשך.

מידע על הנצרות

לפני שנספר לכם על כמה יעדים באירופה שבהם ניתן לחזות במנהגי הנצרות בשיאם: חשוב שתדעו קצת יותר על הנצרות וכמה עובדות על הדת שסחפה המונים.

אז מהי הנצרות?

נצרות היא דת אברהימית אשר מקורה מארץ ישראל, תוך שעם סיפורו של ישו הצלוב, הלוא הדמות המרכזית בנצרות אשר בה הוא נחשב למשיח ולבן האלוהים – התפשטה הנצרות אל ארצות רבות והיא אומצה בקרב מיותר מ 2 מיליון אנשים!

אז אילו עובדות כדאי להכיר על הנצרות ?והיכן ניתן למצוא יעדים באירופה בהם הנצרות בולטת? 5 עובדות והמלצות:

סיפורו של ישו

ישו נולד בשנה הרביעית לפני הספירה הנוצרית. ישו חי בערך 30 שנה והוא נחשב למייסד הנצרות. עם זאת חשוב לדעת כי ישו נולד בארץ ישראל ויש הסוברים כי הוא נולד בעיר נצרת בשם יוסף והיה יהודי שהחליט לבוביל דת חדשה תוך שהוא סוחף עמו אלפי אנשים שהאמינו כי ישו הוא אחד משלושת יסודות היקום והם: האב, הבן ורוח הקודש תוך שהוא עצמו בן האלוהים. בעקבות המרת אמונתו של ישו מיהודי לנוצרי, התרחש האירוע המשמעותי ביורת בנצרות והוא צליבתו של ישו על ידי היהודים: מה שהוביל למלחמות דת גדולות בין הנוצרים ליהודים.

נצרות

כנסיות

מנהיגי הדת הנוצרית בנתה עבור המאמינים שלה שלל כנסיות, חלקן מפוארות יותר וחלקן פחות, כאשר כנסיות מהוות מוקד התפילה, ווידוי ומקום מפלט של נורים ואף של פליטים שונים אשר מחפשים מחסה. בכנסיות מתקיימים שלל טקסים כמו טקסי נישואין, הטבלה, תפילה שבועית ועוד.

כיום ניתן למצוא כנסיות מרהיבות בכמה וכמה יעדים באירופה ביניהן: בזילקת פטרוס הקדוש ברומא, קתדרלת נוטר דאם בפריז, קתדרלת סנט פול בלונדון, לה סאגראדה פמיליה בברצלונה ועוד, כאשר בכל כנסיה ניתן ליהנות גם מחוויה תרבויות ייחודית, מעבודות האומנות המצויות בכל מקום כמו למשל איקונוסטזיס  והוא קיר מרהיב המפריד בין חלל הכנסייה המרכז  לבין המזבח ונחשב מוצג מרהיב ביופיו, תוך שניתן ליהנות בחלק מהכנסיות מהסבר היסטורי על הכנסייה או אפילו להגיע בשעת התפילה או בזמן שירת ילדי מקהלת הכנסייה – מה שמססק חוויה יוצא דופן.

טקסים ומנהגים בנצרות

לנצרות שלל טקסים ומנהגים ביניהם: חג המולד, יום המתים, חג הפסחא, חג ההודיה ועוד. בחג המולד המתקיים בדרך כלל בחודש דצמבר ניתן להגיע למספר יעדים נפלאים באירופה כמו למשל אל פראג, איטליה, צרפת ושאר ארצות נוצריות ולחזות ביופי המקשט את הרחובות בימי החג ובימים שלפני החג, כמו גם בשלל אירועי תרבות הקשורים אל חג המולד כמו גם ליל כל הקדושים, ויום המתים המתקיים במדינות ספרדיות ביבשת.

נצרות

הצטלבות

אחה מהסמלים של הנוצרים הוא הצלב אשר עליו, (וזאת כל פי הסיפור) נתלה ישו ועונה לפני מותו. בשל כך מחזיקים רבים מהנוצרים צלב בביתם כמו גם בכנסיות. אם אתם מטיילים בערים שונות באירופה ובשכונות שנחשבות דתיות: תוכלו לחזות באנשים דתיים המצטלבים בכך פעם שהם חולפים ליד כנסייה.

יום פטריק הקדוש

הנצרות היא דת שלא כוללת רק עינויים וסיפורים על מוות, ואת זאת ניתן לראות דרך אחד החגים הכיפיים הנחגגים בשם הנצרות והוא: יום פטריק הקדוש. בנצרות ישנם קדושים רבים, כאשר אחד מהם הינו הקדוש המגן פטריק שנחשב בהיסטוריה הנוצרית כפטרון של אירלנד, ומבשרה של הנצרות באי. בשל כך ביום זה ניתן לחגוג בארצות כמו אירלנד, לונדון בערים כמו דבלין ובשאר ארצות באירופה עם המוני החוגגים אשר חוגגים את היום בכיכרות העיר, עם מוזיקה, אלכוהול בגדים ירוקים והמון מצב רוח.

לסיכום, הנצרות היא דת שיש בה צדדים טובים וטובים פחות. היא מביאה עמה היסטוריה של מסעות צלב וימים חשוכים, אך גם המון תרבות, אמונה ועזרה לזולת. בשל כך ניתן ללמוד עליה יותר דרך טיול אל היעדים הנוצריים המעניינים ביותר הקיימים ברחבי אירופה.