השארת רכב בנתב"ג

אחד האתגרים בנסיעה לחול הוא מציאת אדם אשר יוכל להסיע אתכם לשדה התעופה כמו גם בקשת טובות מחברים ובני המשפחה על מנת שתוכלו לחזור משדה התעופה. בנוסף ישנה אופציה להגיע אל הטיסה במונית שירות: מה שגורם להצטופף במונית עם כמה נוסעים ולא מעט מזוודות, כמו גם להגיע באוטובוס שיוצא כל כמה שעות אל שדה התעופה – מה שנחשב הרבה פחות נוח.

עם זאת כלל התהליך יכול להיות קל יותר במידה ותחליטו להגיע עם רכבכם הפרטי ולהשאיר את הרכב בשדה התעופה.

אבל איך מבצעים השארת רכב בנתב"ג? האם הרכב שמור? וכמה עולה שעת חנייה בנתב"ג? כל המידע בהמשך.

השארת רכב בנתב"ג

אם בין כלל האופציות אשר יש לכם בהגעה ויציאה משדה התעופה בנתב:ג החלטתם לבחור באופציה של השארת רכב בנתבג – חשוב שתדעו כי במקום ישנן כמה וכמה חניות אשר בהן ניתן לחנות בחנייה ארוכה וקצרת טווח.

החניונים מגודרים ואמורים לשמור על רכבכם שלם ותקין אך עדיין בחניון מודיעה ההנהלה כי היא אינה אחראית על חפצים הנמצאים בתוך המכונית.

עם זאת בזמן החניה ישנם שירותים שונים כמו שאטלים הלוקחים את החונים ממגרש החנייה ישירות אל שדה התעופה: מה שהופך את החניה וההגעה לשדה התעופה לקלה יותר.

אז מה צריך לדעת על החניונים של שדה התעופה?

כיום ישנם 4 חניונים בנתב"ג כאשר מספר המכוניות בחניונים נע על 4,800 רכבים ביום שנמצאים במקום בנקודת זמן אחת, ולכן יש לקחת את העומס בחניון בחשבון לפני ההחלטה להשאיר את הרכב בנתב"ג. מחירי החנייה נעים בין 35 שקלים ליום לחניה בחוץ ו60 שקלים ליום לחניה מקורה.

בנוסף ניתן למצוא בנתב"ג שלל שירותים לרכב כמו שירותי הנעת רכבים שמצברם שבק חיים ושירותי החלפת גלגלים. בנוסף בתחנות האוטובוסים לשדה התעופה הלוא הם השאטלים ניתן לראות את זמני ההגעה של האוטובוסים לאזור.

אודות החניונים בנתב"ג

חניון טרמינל 1 – 40 שקלים ליום ו 9 שקלים לכל שעה נוספת.

חניון מיוחד בטווח הארוך – חניון ייחודי מקורה שבו ניתן לחנות תמורת 150 שקלים ליום.

חניון רגיל – 40 שקלים ליום ו 9 שקלים לכל שעה נוספת.

חניון ארוך מקורה – 70 שקלים ליממה.

האם צריך להזמין מקום חניה מראש?

כדי לדעת האם יש מקום חניה חשוב לבדוק באתר אם ישנם מקומות פנויים. עם זאת אין צורך להזמין מקום חניה וזאת משום ש בנתבג לא דיווחו מעולם אודות חניון מלא שאין אפשרות לחנות בו.

כיצד תדעו כמה תעלה חניה בחניון?

על מנת לברר האם ישנם  חניות פנויות ניתן להכנס לאתר של שדה התעופה ולבדוק עוד לפני ההגעה כה מקומות חניה פנויים ישנם בכל חניון ובכך לתכנן את צעדיכם. עוד ניתן בתאר באמצעות חשבון חניה להזין את תאריך הטיסות שלכם הלוך וחזור ולהבין כמה תעלה החניה שלכם במקום.