כאן בשביל החברה בישראל: עמותת אחינועם בראשות איל, משה ורפי אדרעי מקדמת את הנוער בסיכון בארץ

עמותת אחינועם בראשות איל אדרעי, משה אדרעי וכן רפי אדרעי חרטה על דגלה לקדם את הנוער בסיכון בישראל, וזאת מתוך הבנה כי דרך ליווי אישי וכן קידום אישי ניתן יהיה להוביל להתגברות על מחסומים וכן חשיבה לעתיד, מתוך הבנה כי ככל שהליווי מתבצע מוקדם יותר, כך הסיכויים ליצור שינוי וחישוב מסלול מחדש עולים. אם עדיין לא שמעתם על העמותה החברתית שפועלת בהתנדבות מלאה וללא מטרות רווח, עכשיו הגיע הזמן.

קידום נוער בסיכון בישראל – חלק מהותי מפעולת הליבה של עמותת אחינועם

את העמותה הקימו האחים לבית משפחת אדרעי רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי בשנת 2018. המטרה המרכזית וזו שנמצאת בליבת העבודה היא קידום החברה הישראלית, וזאת על ידי איתור של נערים ונערות שאינם מוכרים על ידי רשויות הרווחה, וקידום שלהם על ידי יצירה של תוכנית פרטנית המותאמת בדיוק לצרכים שלהם. תוכנית הליווי הזו הפכה עם השנים לחלק בלתי נפרד מהפעילות של העמותה, בייחוד לאור ההצלחה הרבה כמו גם הסיוע שאותו מספקת העמותה לרבבות של בני נוער שזקוקים לסיוע, כאשר באתר הרשמי של העמותה ניתן לקרוא תגובות נרגשות ואוהדות מאוד מצד הבוגרים של התוכניות אשר סיפרו על ההשפעה החיובית של התוכנית הזו על חייהם.

החשיבה לעתיד היא זו שהופכת את עמותת אחינועם לעמותה חשובה מאוד בתחום החברתי, הן בשל שימת הדגש על איתור של נערים ונערות שאינם מוכרים לרשויות הרווחה ונמצאים בסיכון והן בשל שיתוף פעולה פורה המתבצע אל מול הרשויות, גורמי החינוך והרווחה וכן המתנדבים אשר רואים בעבודתם לא פחות משליחות, כחלק מהגשמה של החזון בדמות חיזוק הפריפריה, צמצום פערים וסיוע לבני נוער בסיכון.

 

 

חלוקת מלגות וסיוע לצעירים חסרי יכולת כלכלית

תוכנית נוספת אותה מקדמים בעמותת אחינועם היא תוכנית חלוקת מלגות המבוססת על פורמט שבמסגרתו נבנה בעבור כל משתתף בתוכנית תוכנית פרטנית הנתפרת בדיוק למידותיו, כאשר העמותה מספקת גם ליווי אישי וגם מחלקת מלגות שנועדו לסייע לאותם בני נוער להגשים את הפוטנציאל הטמון בהם, וזאת למרות נסיבות החיים. רפי אדרעי פועל למען המטרה הזו ועל כן ניתן בהחלט לומר כי מדובר בעמותה שמצליחה לייצר מציאות חיוביות יותר בעבור נערים ונערות מכל רחבי הארץ, ובייחוד באזורי הפריפריה. המתנדבים של העמותה פועלים מתוך מטרה להוביל ליצירה של שינוי, גם בפן החברתי אך גם בפן האישי, כל זאת בגיבוי וסיוע מלאים מצד המייסדים.

בנוסף, בזמן מגפת הקורונה החליטה העמותה לענות על הצורך של משפחות מעוטות יכולות למחשבים, ובהתאם לכך החלה לגייס מהציבור מחשבים חדשים או מחודשים. במסגרת התוכנית חולקו מעל ל-25,000 מחשבים, כאשר לאור ההצלחה החליטו המייסדים להמשיך את התוכנית ולאסוף מחשבים, כאשר גם אתם יכולים לתרום דרך פנייה באתר הרשמי של העמותה.

לסיכום

הקידום של נוער בסיכון המתבצע על ידי עמותת אחינועם בשיתוף של גורמי הרווחה, חינוך והרשויות הוא זה שהופך אותה לעמותה חשובה ובעלת השפעה אדירה על המרקם החברתי כאן במדינת ישראל. בשנים האחרונות אנו עדים למגמה שבמסגרתה הציבור הישראלי מבין כי חשיבה על דור העתיד צריכה להתחיל להתבצע כבר עכשיו, מתוך מטרה לצמצם את הפערים ובכך להוביל לקידום של נערים ונערות בסיכון. על כן, פעילות זו זוכה לגיבוי מלא וכן לתמיכה אדירה מצד המשפחות שרואות בעבודה של העמותה כלא פחות משליחות, כפי שניתן להתרשם באתר הרשמי.