איך לאתר הזדמנויות בחו"ל?

העולם הוא עגול וגדול ועל כן אין לתאר את סך ההזדמנויות שמחכות מעבר לגבולות המדינה. אם גם אתם מחפשים מעבר, חושבים בגדול, סקרנים לנסות את מזלכם ומקנאים בכול אותם אנשים ש"עושים עסקים מעבר לים", נראה שגם אתם תשמחו לקבל מספר רעיונות שיסייעו למצוא הזדמנויות בחו"ל. במה מדובר? עברו על הרשימה הבאה:

מטיילים ובוחנים

דווקא כאשר משחררים פתאום מקבלים מה שרוצים. כך למשל אנשי עסקים רבים מעידים שבזמן שהם טיילו בחו"ל, הם נתקלו בנכס מרשים לרכישה במחיר מציאה. תחילה הם רק שיחקו עם הרעיון, אך ברגע שהחליטו לבדוק את העובדות מעט יותר לעומק, הם גילו שאכן מדובר במיקום בעל פוטנציאל כלכלי, ועל כן החליטו להשקיע ולרכוש נדל"ן בחו"ל ולא הצטערו. מהי המסקנה? גם כאשר מטיילים, תמיד יש להישאר חדים – לבחון מה מסביב עשוי להניב.

קשרים יעילים

התחלנו עם דוגמה של טיול ועל כן נמשיך באותו הכיוון. הרבה פעמים כאשר אנשים נמצאים בטיול, נדמה להם שהכול אפשרי ועל כן הם לא יהססו להעז ולכוון גבוה. כך למשל אם פוגשים שותפים למסע שבין היתר בקיאים בכלכלה של המדינה, הרי שמומלץ לקפוץ על המציאה ולבחון כיצד ניתן לנצל את הקשרים החדשים לטובת תפירה של עסקה מניבה.

נדלן בחו"ל

מינוף יתרון יחסי

אם אתם לומדים או עובדים בחו"ל, ניתן למנף את הרזומה שרכשתם, את הסטטוס המקצועי ואת היתרון היחסי (דובר עברית, בוגר צבא), ולו באמצעות הקשרים שכבר יצרתם. שנדגים? סטודנט ישראלי לעיצוב שלומד בחו"ל, יכול להפוך למדריך מקומי בתחום האדריכלות.

לבנות חלום

מכירים את הסיטואציה שמגיעים למקום מרהיב בחו"ל ומהר מאוד חשים כמיהה לעבור אליו לתמיד? ובכן לכמיהה זו יש כוח רב להפוך חלום למציאות. מכאן שאם קיים אומץ, סכום ראשוני ואין מחויבות שמושכת חזרה ארצה, הרי שיש להיות יצירתיים ולבחון חלופות כלכליות. כיצד עושים זאת? יושבים במיקום המרהיב עם דף ועט ומעלים עשר אופציות שעשויות לעבוד. ההכרח להגיע לעשר מביא למקומות יצירתיים, כך שגם אם תחילה הרשימה עשויה להיראות בלתי ישימה, מהר מאוד מגלים שמספיק רעיון אחד (לצד מעט ליטוש) על מנת לעלות על ההברקה שתאפשר הן להישאר במיקום הרצוי והן להרוויח מכך.

רשת אינטרנטית

המדיה של היום מאפשרת להיות בקשר רציף עם אנשים מכל העולם ואף יש לא מעט אנשים שעובדים מול חברות בחו"ל, בעוד שהם עצמם נמצאים בארץ. אי לכך, אם מעניין אותכם לאתר הזדמנויות בחו"ל, אך מבלי לקנות כרטיס טיסה ומבלי לסמוך על המזל, הרי שניתן להיעזר בחברות ייעודיות (מחכות לכם ברשת האינטרנטית), חברות שמחפשות אחר משקיעים ישראלים, עובדים ישראליים וכדומה. עם זאת, חשוב לבצע היטב שיעורי בית, כי לפני שממהרים לשים כסף, יש להיות בטוחים שמבצעים את הצעד הנכון.

ריגול עיתונאי

קיימים לא מעט מגזינים (וירטואליים ופיזיים) שמדי פעם עוסקים בכלכלה בחו"ל. אי לכך, אם קוראים מגזין מהתחום באופן תדיר, זוכים להיות מחוברים למגמה הכלכלית, למגוון הזדמנויות וכמובן מתאפשר לקבל שלל רעיונות, משמע באמצעות המגזינים השונים ניתן לרגל ובו זמנית להישאר מעודכנים. מה הלאה? ברגע שמחליטים לחקות צעד מסוים, יש למצוא שותפים, כאשר בנקודה זו מוטב להפעיל קשרים, או לחלופין לפנות אל חברות ייעודיות.

השלב הבא

עתה לאחר שהבנו כיצד מאתרים הזדמנויות בחו"ל (בקצרה: היו ערניים ובחנו מה קורה מסביב), נעצור לחדד שהגעתם לשלב השני, בו יש להתנסות ולהעז, להפעיל קשרים, לבצע שיעורי בית, לבחון יותר לעומק סיטואציות, להיעזר בייעוץ מקצועי וכדומה. מנקודה זו מגיעים לשלב השלישי בו יש לפעול, אך זהו כבר נושא למאמר אחר. דרך צלחה!