המדריך להשכרת רכב

וודאי קרה לכם בעבר שנתקלתם במצב בו לו רק היה לכם הרכב המתאים, הכל היה מסתדר טוב יותר. בין אם יצאתם לטיול בשטח ללא רכב שטח מתאים או שלא מצאתם דרך להגיע לחתונה של החבר הטוב ביותר שלכם. בדיוק עבור מקרים כאלו, השכרת רכב היא פתרון אידאלי ויעיל. בישראל קיימות חברות רבות להשכרת רכבים ומגוון הרכבים המוצע לקהל הוא רחב במיוחד. מוטב שלא להקל ראש בבחירת סוכנות השכרת הרכבים לרבות סוג הרכב אותו תבחרו לשכור. לכן רצוי לברר אודות סוכנויות ההשכרה השונות ולהבין מהי החברה הטובה ביותר עבורכם.

בכדי שתוכלו לשכור רכב על הצד הטוב ביותר, הכנו לכם מדריך שיעניק לכם כמה כללי ברזל להשכרת רכב בארץ. אלה יסייעו לכם לבחור את חברת ההשכרה ממנה תשכרו את הרכב האידאלי.

לפני ששוכרים רכב

לפני שאתם מתחילים בתהליך מוטב להגדיר מראש תקציב, כך תוכלו להיות ממוקדים ולא לחרוג מההוצאה שתכננתם להשקיע בהשכרת הרכב. כמובן שיש להגדיר תקציב ריאלי בהתאם למחירי ההשכרה הממוצעים בשוק. עוד אלמנט שיש להתחשב בו הוא סוג הרכב הרצוי. קיימים דגמים שונים של רכבים שכורים כשכל אחד מהם עשוי למלא עבורכם פונקציה אחרת. בחרו את סוג הרכב המתאים לצורכיכם, בין אם מדובר ברכב 4*4 או ברכב יוקרה, התחשבו בכמות הנוסעים ובגודל תא המטען. מעבר לזה, חשוב שתקבעו מהי תקופת ההשכרה האופטימלית עבורכם, האם אתם זקוקים לרכב למשך חודש שלם או אולי רק ליום אחד? כל אלה אמורים להיות אלמנטים הן בבחירת חברת ההשכרה והן בהגדרת התקציב.

דברים נוספים שיש להתחשב בהם הם שירות הלקוחות של החברה והשירותים הנלווים להשכרה. יתרה מזאת, כדאי לבקש הצעות מחיר מכמה חברות ולערוך ביניהן השוואה בכדי לעשות את העסקה המשתלמת ביותר.

בעת ההשכרה

לאחר שבחרתם את חברת השכרת הרכבים המועדפת עליכם כדאי לברר מה כולל ביטוח הרכב כמו גם מהו סכום ההשתתפות העצמית במקרה של תאונה או גרימת נזק. יתר על כן, מומלץ ורצוי לבדוק היטב את הרכב אותו אתם מקבלים, החל משריטות ומכות חיצוניות הנראות לעין ועד לקרעים בריפוד. אם אתם מבחינים בנזק מסוים ברכב שקיבלתם, עדכנו את נציג החברה ודאגו לתעד את הרכב ולצלם את התקלות הללו בכדי שלא יחייבו אתכם בהמשך על נזקים שלא באשמתכם. קראו את הסכם ההשכרה לעומק וודאו מהם הסעיפים עליהם אתם חתומים לרבות מדיניות הביטול של החברה.

החזרת הרכב

ישנה מדיניות ברורה בנוגע להחזרת רכבים לחברת ההשכרה, כשהסעיפים הבולטים ביותר נוגעים להחזרה בזמן (שימו לב שאיחור ולו הקטן ביותר, יגרור קנס כספי) ולמיכל הדלק, אותו יש למלא בטרם החזרת הרכב לסוכנות. לפני שאתם משיבים את הרכב לחברת ההשכרה, קראו היטב על מה חתמתם בכדי שלא יחייבו אתכם בתשלום נוסף.

 

בכדי לעשות את העסקה המשתלמת ביותר עבורכם כדאי לברר על חברות ההשכרה השונות ולנסות להבין איזו חברה מעניקה את השירותים להם אתם זקוקים. ערכו השוואת מחירים וקראו את חוזה ההשכרה ביסודיות ובתשומת לב. סעו בזהירות ואל תשכחו להחזיר את הרכב במועד שנקבע לכם.