איך מתנהלים כשיש אח"מים בשדה התעופה?

אח"מים בנתב"ג כמו ראשי ממשלה שנוסעים במטוסים פרטיים או במחלקות VIP, סלבים, פוליטיקאים ואנשי עסקים חשובים – יכולים לגרום לעיכובים רבים בשדה התעופה, וזאת בעיקר בשל סידורי האבטחה השונים אשר נלווים לאח"מים במקום.

אתם כאנשים רגילים, שפשוט רוצים להגיע אל הטיסה שלכם לצורך חופשה, בילוי או ביקור אדם קרוב: עלולים להרגיש עומסים בדרך לשדה התעופה וזאת על אף  שמהמאבטחים של האח"מים מנסים בכל כוחותיהם שהנוכחות של האח"מ לא תשבש את הטיסה והמנתה אליה. לכן עדיין ניתן להרגיש עומס ועיכוב בשדה התעופה.

אבל כיצד פועל נתב"ג מנת לזרז את העניינים בזמן הגעתו של אח"מ לשדה, וכיצד אתם יכולים להתנהל אחרת בכל טיסה על מנת שלא תתעכבו? הכל בהמשך.

אח"מים בשדה התעופה

אם אתם מתכננים להגיע לשדה התעופה בזמן הקרוב, הרי שאינכם יודעים האם בזמן הטיסה שלכם יגעי אח"מ לאזור – מה שעלול לעכב את מהלך הטיסה.

אבל מה עושה נתב"ג על מנת לקדם את האחמים שמגיעים לשדה?

על מנת שהנוסעים הרגילים לא ירגישו בעומס שנוצר עקב אח"מ שעולה על טיסה, מתבצעים בנתב"ג כלל הסידורים הדרושים למצב כזה והם:

ליווי אישי – את האח"מ מלווים מאבטחים ודיילים בליווי אישי אשר מקל על תהליך הצ'ק אין לטיסה.

תורים מקוצרים – אח"מים הם כאלה אשר נעזרים בתורים מקוצרים על מנת לעלות במהירות לטיסה.

המתנה בטרקלין העסקים ובחדרי אחמים – אח"מים ממתינים לטיסה שלהם בחדר אח"מים מבודד: מה שלא יוצר התקהלות סביבם ולא מעכב את הנוסעים האחרים. חדרי אח"מ מוקצים בעיקר למדינאים וראשי ממשלות.

נתב"ג

וכיצד תוכלו אתם להימנע מעיכובים?

בצעו צ'ק אין מראש

בצעו רישום לטיסה מראש כבר בבית דרך האינטרנט. את הצ'ק אין עושים באמצעות האתר של חברת הטיסות שבאמצעותה הזמנתם את הטיסה ובכך ללא תשלום נוסף (כך ברוב החברות) ניתן לקצר את זמן ההמתנה במידה רבה.

שירות טרום טיסה

חשוב להגיע בזמן הנכון לפני הטיסה והוא 3 שעות מראש. רבים המקרים שישנם עיכובים והמתנה ארוכה בתורים ולכן חשוב לא להתעצל, לקום קצת יותר מוקדם לטיסה ולבצע את תהליך הרישום למטוס כמה שיותר מהר. לאחר מכן תוכלו להתפנות לשתייה קפה ארוכה, אכילה וטיול קפדני בדיוטי פרי.

הכנת תיק ללא חפצים חשודים

כדי שלא תתעכבו גם בבידוק הביטחוני: נסו להימנע מהכנסת חפצים חשודים למזוודות. מספריים קטנות, שאריות תחמושת בתיקים צבאיים, פצירה ואפילו אביזרי מין(!) יכולים להראות כחפץ חשוד שיעכב אתכם לבדיקה קפדנית.

בדיקה החניונים בנתב"ג

אם החלטתם להגיע אל השדה התעופה ברכב פרטי, מומלץ לבדוק איזה חניונים פנויים בנתב"ג. בכך תוכלו להגיע אל החניון הנכון בזמן קצר.

מתכון לטיסה שלווה

אם בכל זאת ישנם עיכובים ואתם מוצאים את עצמכם מבלים המתנה יתרה בשדה התעופה: רצוי לנסות להנעים לעצמכם עד כמה שניתן את הטיסה. הכינו תיק עלייה למטוס עם ספר קריאה מעניין, הצטיידו בכדורי שינה לטיסות ארוכות, הכינו לעצמכם חטיף קטן לטיסה, והיעזרו באטמי אוזניים לטיסה שלווה ונטולת רעשים. עוד חשוב להגיע בביגוד ארוך וקצר וזאת כדי שתוכלו ליהנות מטיסה חמה יותר ולהשתמש בשיטת ה'בצל' אשר בה קולפים שכבות של בגדים מהגוף ככל שחם יותר.